תפריט

6  סיבות לבחירת המקצוע כתב/ת טכני

כתיבה טכנית היא למעשה כתיבה שמשלבת בתוכה גם את נושא הכתיבה וגם את הטכני, כך שתפקיד זה מאויש פעמים רבות ע"י סופרים עם אהבה לצד הטכני, או אנשים בעלי רקע טכני עם אהבה לכתיבה, כך שזה משלב את שני התפקידים האלו בשלמות,

מדוע לבחור דווקא בכתיבה טכנית, ומה מייחד את המקצוע הזה, בפוסט שלפניכם:

זקוקים להצעת מחיר? השאירו פרטים בטופס פשוט זה, ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם:

  1. כניסה לתוך עולם היי טק

כתיבה טכנית היא דרך מצוינת לדריסת רגל בתוך עולם הייטק, כתבים רבים מוצאים את עצמם במתכוון או לא נשאבים לעולם ההיי טק והפיתוח, דרך הכתיבה טכנית הראשונית, שפתחה להם את הדרך, ומשם עד לעולם הפיתוח בדרך קצרה תוך רכישת הכישורים הנדרשים.

  1. משכורת טובה

כתב טכני הוא בדר"כ פרילנסר, מה שמקנה לו גמישות שעתית, אך עם זאת התשלום עבור כתיבה טכנית יהיה גבוה, ללא קשר האם הכתב שכיר או פרילנסר.

  1. עולם שלם של ידע חדש

הכתיבה טכנית מביאה את הכתב לא פעם לנושאים חדשים ומרתקים, מכיוון שהכתיבה היא חדשה בכל פעם, לקוח שונה, סגנון שונה ועבודה אחרת. הכתב נתקל בנושאים חדשים ומעניינים שפותחים בפניו עולם קסום של ידע חדש.

  1. השגת כישורים חדשים

בעת ביצוע עבודת הכתיבה עצמה יידרש לא פעם מן הכתב יצירתיות, וכישורים נוספים בנוסף לכתיבה עצמה, כמו שימוש בתוכנות גרפיות, מידול ויצירת סרטונים, מה שיגרום לכתב לשלוט באפשריות רבות ומגוונת שיתנו לעבודתו ערך מוסף.

  1. תועלת לעולם מהמקצוע

הכתיבה טכנית, כמו כל מקצוע אחר בעולם היא מקצוע ועבודה, אך מנקודת מבט שונה אפשר להביט בכתיבה כעל מקצוע עם תועלת לציבור המשתמשים, מה שיגרום לכתיבה ולתיעוד להיות ברמה גבוהה יותר, להיכנס לנקודת מבטו של המשתמש ומשם להתחיל את הכתיבה. (ובכך לגרום לפישוט הדברים)

  1. עולם של פרפקציוניסטים

בתפקיד כזה של כתב טכני יש חובה והכרח לאנשים פרפקציוניסטים השואפים לשלמות, במקצוע שכל שרטוט וכל הוראה משמעותית, אין מקום לעיגולי פינות, ולכן כתבים איכותיים ומקצועיים, שאינם מתפשרים "פרפקציוניסטים" ימצאו את מקומם בתפקיד זה, ויצליחו בו!

לסיכום:

להיות כתב טכני הוא מקצוע מרתק ומגוון, אם זאת נדרש מן הכתב מקצועיות בלתי מתפשרת. לכן כתבים רבים השואפים לשלמות ולקידום הקריירה שלהם, ימצאו את עצמם מתמחים דווקא בכתיבה הטכנית.

נשמח אם תשתפו אותנו בניסיונכם כלקוחות או ככתבים אודות כתיבה טכנית בהערות לפוסט זה.

(Visited 37 times, 1 visits today)