תפריט

לימודי אנגלית

השאלה כיצד לימוד אנגלית יכולה להפוך לחוויה יעילה ללומד היא שאלה חשובה והתשובה לכך טומנת בחובה כמה עקרונות עיקריים. בדף זה ננסה לייעץ לכל מי שרוצה ללמוד אנגלית, כיצד לעשות זאת באופן אפקטיבי ומהנה

לימוד פעיל

מחקרים רבים מראים, שלמידה פעילה וחוייתית, יעילה יותר מלמידה שאינה כזו. לימוד אנגלית לא חייב להיות חוויה משעממת. שילוב של משחקים, שירים וסרטים בתהליך הלמידה, יגדיל באופן משמעותי את יעילות הלימוד. למידה מתוך עשייה פעילה והנאה יעילה הרבה יותר בעבור התלמיד. באופן זה, תהליך הפנמת החומר, יהיה טוב יותר, והמידע ייזכר לאורך זמן ארוך יותר.

זקוקים להצעת מחיר? השאירו פרטים בטופס פשוט זה, ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם:

מיטב המורים לאנגלית

לימוד אנגלית יכול להיות חוויה מרתקת ונעימה הודות לבחירה נכונה של מורה. בבואנו לבחור מורה עלינו לזכור כמה עקרונות חשובים. יש יתרון גדול למורה ששפת האם שלו היא אנגלית. חשוב לשמוע או לראות המלצות אודות המורה. ההמלצות יכולות להיות מתלמידים או ממעסיקים של המורה. אין ספק כי כימיה טובה עם המורה היא תנאי חשוב בלימוד אנגלית. את זה אפשר לראות בדרך כלל כבר בשיעורים הראשונים..

תכנון מראש

לקריטריון זה שני אספקטים חשובים: (1) תכנון נכון של החומר הנלמד מצד המורה. (2) תכנון נכון של תרגול מצד התלמיד. תכנון מראש של חומר הלימוד ואופן הלימוד הם כלים חשובים ללמידה יעילה. לאחר שהמורה אומד את יכולות התלמיד ונחשף לעולמו של התלמיד חשוב שיבנה תוכנית לימוד הדרגתית ויקפיד לעקוב אחריה. גם על התלמיד מוטלת האחריות של תכנון מראש: על התלמיד לתכנן את זמן קבוע שהוא מקדיש לשיעורי בית ותרגול כמו גם שחשוב לתכנן הפסקות קבועות.

סימולציות

יש חשיבות גדולה מאוד לעיצוב סביבת הלימוד. ככל שסביבת הלימוד תהיה קרובה יותר לסביבת עבודתו של התלמיד כך גדלים הסיכויים שתהליך הלימוד יהיה יעיל יותר. שימוש בסימולציות המשלבות רכיבים מעולמו של הלומד, הממחישות הן סיטואציות קיימות והן סיטואציות אפשריות, הן כלי ראשון ממעלה להכנת התלמיד להתמודדות עם מצבים שונים בעתיד. רצוי שהתכנים של כל שיעור יהיו קרובים לעבודה, לתחביבים או לחיי המשפחה של הלומדים.

שימוש באסטרטגיות זיכרון

לימוד אנגלית, כמו לימוד של כל שפה חדשה, דורש תחילה יצירה או הגדלה של אוצר המילים. יש בנמצא שלל אסטרטגיות לשיפור הזיכרון החל מ"למידה בקול רם" – שיטה הגורסת ששינון אוצר מילים בקול רם גורם להפנמה גדולה יותר של החומר, וכלה בלימוד אסוציאטיבי המשתמש במציאת מילים מוכרות הדומות למילים החדשות שלמדנו. גם לימוד חווייתי ופעיל מגדיל את שימור התכנים בזיכרון התלמיד. רצוי לחזור על החומר לפני ואחרי כל שיעור. לימוד לפני ואחרי שינה הוא אפקטיבי במיוחד ונשמר בזיכרון לאורך זמן רב.

אתרים מעניינים

לימוד אנגלית אינו נגמר בסוף השיעור. כדי לייעל את תהליך הלמידה חשוב לתרגל את השפה גם בזמנכם הפנוי. האינטרנט חושף אותנו לתכנים מרתקים בשפה האנגלית. יש משחקים זמינים באנגלית שניתן להורידם חינם. באתר הבא תמצאו פעילויות כגון פזלים, משחקי שבץ-נא, פודקאסטים, דיאלוגים, תרגילי תחביר, ועוד בשביל לומדי אנגלית. ניתן לחפש סרטוני וידאו משעשעים ו/או דידקטיים. כאן תמצאו אתר מצוין ללימוד אנגלית (במיוחד קריאה) בשביל ילדים. באינטרנט ממצאו כמובן מילון אונליין חינם, אך באתר זה תמצאו גם משחקים ודברים אחרים מעניינים הקשורים ללמוד אנגלית. יש תוכנות חינמיות ללימוד הדרגתי של השפה האנגלית. צפייה בטלוויזיה בערוצים דוברי אנגלית ללא תרגום כגון BBC או Star World, זו גם דרך להעשרת לימוד אנגלית, כמו גם האזנה לשירים. באינטרנט תמצאו עיתונים בשפה האנגלית. קריאה של כתבה אחת ליום יכולה להוביל לשיפור גדול.

סיכום

זה אומנם חשוב מאוד לבחור בית ספר לשפות עם מורים שהוכיחו את עצמם, אך יש הרבה מאוד אחריות להתקדמות התלמידים גם על התלמידים עצמם. המורים יכולים לכוון את התלמידים, אך משמעת עצמית, הקדשת זמן ורצון להתקדם הם תנאי הכרחי ללמידה יעילה.לימוד אנגלית בצורה שתוארה כאן יכול להיות חוויה מהנה, יעילה ומוצלחת, ותפתח עבורכם דלתות לעולמות שטרם הכרתם.

קישורים מומלצים: למודי אנגליתמדוע בוחרים בביירון