תפריט

תמלול הקלטות לבית משפט

בתהליכים משפטיים רבים, נעשה שימוש בשיחות אשר הוקלטו, שיש בתוכנן מידע שתורם להוכחת טענות מי מהצדדים בבית המשפט. ישנם מספר דברים שחובה לדעת, כשרוצים להגיש הקלטה בבית משפט. בדף זה תקבלו הסבר למה צריך לתמלל הקלטות, מהו תמלול הקלטות המיועד לבית המשפט, במה התמלול שונה מתמלול רגיל ולמה חשוב להשתמש בחברה מקצועית ומוכרת.

הוותיקים בתחום
מעל 34 שנות ניסיון

צוות עשיר הכולל
עשרות מתרגמים וכותבים

כל תוכן עובר
בקרת איכות ע"י מומחים

מובילים את התחום
בארץ מאז 1987

תרגום ויצירת תוכן בכל השפות - השאירו לנו פרטים ונציג יחזור אליכם:

מבין לקוחותינו תמצאו את:

תוכן עניינים

מה מייחד תמלול הקלטות המיועד לבתי משפט

 

זקוקים להצעת מחיר? השאירו פרטים בטופס פשוט זה, ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם:

עם השנים, הפכו ההקלטות לחלק עיקרי מהראיות המוצגות בבתי המשפט, יש להן חשיבות מכרעת, והן יכולות לשנות את פסק הדין באופן משמעותי. בדרך כלל, בתי משפט אשר נעזרים בהקלטות בהליך המשפטי, לא מאזינים להקלטה המקורית, אלא קוראים את התמלול של ההקלטה. לכן, במידה ויש לכם הקלטה שיכולה לשמש כראיה או שהיא חלק מהתיק אותו יש להציג, צריך לתמלל אותה באופן שיהיה קביל בבית המשפט.

ישנן מספר סיבות למה חשוב להשתמש בחברה מקצועית ומוכרת. ראשית, בכדי להגיש תמלול לבית משפט וכדי התמלול ייחשב כראיה קבילה, חובה שעם התמלול תוגש הצהרת מתמלל, ושההצהרה תהיה מטעם חברה מוכרת בארץ. בנוסף לכך, חשוב מאוד להשתמש בחברה מקצועית ומנוסה על מנת שהתמלול יהיה מדויק ונאמן למקור. הרי שאם ההקלטה מתומללת באופן שגוי, יכול להיווצר מקרה בו מסר התמלול עם משמעות הפוכה ממסר ההקלטה, דבר כזה יכול להיות הבדל בין ניצחון או הפסד במשפט. גם מידע חסר הנמצא בהקלטה ולא בתמלול יכול ליצור עיוות דין.

 

מה החשיבות של אינטונציה (הנגנה) בתמלול משפטי?

 

אינטונציה היא האופן בו טון דיבור מרמז על כוונות או רגשות של הדובר. לדוגמא: כאשר שואלים שאלה רוב בני האדם מעלים את הקול בסוף בכדי לציין שמדובר בשאלה. כמו כן, ניתן להשתמש באינטונציה כאשר מדברים בציניות או בכדי לשקף רגשות שונים. 

בתמלול משפטי יש להקפיד על התייחסות באופן ברור ומקצועי, למשמעות הנוספת, מעבר למשמעות המלל עצמו, שנשמעת מן האינטונציה של הדוברים, על מנת שמשמעות התמלול תהיה נאמנה למשמעות ההקלטה.

 

דוגמא להצהרת מתמלל

 

בתמלול משפטי צריך גם לדעת כיצד נכון להגיש לבית המשפט יחד עם התמלול גם את תצהיר חתום ובו כל הפרטים: שם ותעודת זהות של המתמלל, שם החברה המוכרת לתמלול, מתי הקובץ תומלל, סוג קובץ וכן הלאה. טעות בתצהיר יכולה לפסול אותו. להלן דוגמה להצהרת מתמלל ריקה: 

 

הצהרת מתמלל

אני הח"מ ________________ מס' עוסק  _________________,

בעלת ניסיון בתרגום ובתמלול _____________,

ערכתי את תמליל השיחה , שמות הקבצים:

________________________

סוג הקבצים:

       __________________________

הירני לאשר כי תוכן התמלול זהה לאמור בהקלטה, ככל שהיה ביכולתי לזהות ולשמוע.

אישור זה ניתן במקום עדות בבית משפט. ידוע לי שלעניין החוק הפלילי דין הצהרתי זו כשהיא חתומה על ידי, כדין עדות בבית משפט.

תאריך:  –/–/–

חתימה: ___________________

 

הקלטת שיחה ותמלול מלא שלה – הוכחה בטוחה לבית משפט

 

כפי שצוין לפני כן, על מנת שהקלטה תתקבל בבית המשפט כראיה קבילה, יש לתמלל אותה, ובשביל כך חשוב לפנות לחברה מקצועית, אשר תספק הצהרת מתמלל. ישנם דגשים נוספים שצריך להקפיד עליהם על מנת להגיש הקלטת שיחה כהוכחה בטוחה לבית המשפט. 

חשוב לוודא שהקובץ השמע המוגש מכיל את ההקלטה המלאה ללא עריכה, קיצורים או השמטות מידע. 

חשוב מאוד לוודא שהדוברים בהקלטה דיברו ברצון ושלא מדובר בדברים שנאמרו מתוך לחץ או איום, ושההקלטה היא לא סתם הצגה.

התמלול חייב לכלול מספור של שורות ועמודים. (כך תוכלו להפנות את השופט לקטע הרלוונטי ולחסוך זמן יקר.)

מומלץ מאוד להשתמש בתוכנות ניקוי רעשים ושיפור קול. (זאת, מפני שהרבה הקלטות שנלקחות בסתר מתאפיינות ברמת  איכות נמוכה של שמע, לכן מטרת השימוש בטכנולוגיה וציוד מתקדם היא להבטיח דיוק בתמלול ולמנוע טעויות בפרשנות.)

הכי חשוב שהתמלול יהיה נאמן למקור. חשוב להדגיש: כשהתנאים ודגשים אלו לתמלול משפטי, לא ממולאים לפי כללי בית המשפט, בית המשפט ידחה את התמלול על הסף. גם תמלול שיבוצע באופן עצמאי ולא באמצעות חברה מוכרת, ייפסל על ידי בית המשפט.

רפרנסים נוספים לתוכן עם ערך מוסף

כאן תמצאו מאמרים המסבירים על: תוכנת תמלול חינמיתתמלול מקצועי להקלטהתמלולתמלול שיחות לא רק לבית משפטתרגום משפטימחיר תרגום משפטי.

 

למה לבחור בביירון

 

חברה מנוסה, מקצועית ומוכרת

חברת ביירון היא חברה שקיימת 35 שנה, שאחד מתחומי ההתמחות שלה הם תמלולים משפטים. החברה מציעה שירותי תמלול מקצועיים הכוללים שלב של בקרת איכות קפדנית לתוצר. על כל תמלול ותמלול נעשית בדיקה של לפחות שני זוגות עיניים, מצד המתמללים ומנהלי הפרויקטים. אנו מספקים שירותי תמלול והקלטה למוסדוד רבים בארץ, ביניהם: מכון ויצמן, עיריית לוד, עיריית רמלה ועיריית מבשרת ציון.

טכנולוגית מתקדמות לשיפור ההקלטות לתמלול

חברת ביירון עושה שימוש במיטב הטכנולוגיות המתקדמות הקיימות בשוק לשיפור איכות קול בהן תוכנות שמנקות, מגבירות או מאטות אותו. כמו כן יש לנו גם אפשרות להמיר קבצי שמע מקלטות, טייפים ווידאו. בזכות כך ובזכות כל המתואר לעיל החברה מצליחה להוציא את המקסימום מכל תמלול בצורה מדויקת ובלתי מתפשרת.

מגוון שירותי תמלול והקלטה

חברת ביירון מתמחה בתמלולים מקצועיים עבור בתי משפט, הן מהאזנות סתר, הקלטה איכותית, והן תמלול עבור ישיבות דירקטוריון, ישיבות מועצה לעיריות ועוד.

תמלול הקלטות

שאלות נפוצות בנושא של תמלול הקלטות

בניגוד לארצות הברית, החוק בישראל מתיר לאזרחים להקליט שיחות בסתר בלי שהמשתתף הנוסף בשיחה יודע. כל עוד אתם עצמכם חלק מהשיחה, לא צריך לבקש רשות מהצד השני אותו אתם מקליטים.

לכל אדם יש גוון קול שונה, והמתמללים שלנו כמובן, מאומנים לזהות במי מדובר, בעזרת הניסיון הרב וההכשרה המקצועית שלהם.

בית המשפט מקבל חוות דעת, בנוסף להצהרת מתמלל, מהחברה אשר מבצעת את התמלול, ומוודא שהתמלול נאמן להקלטה במקור, ושההקלטה היא ללא עצירות או שינויים.

 
 
 
 

התשובה הקצרה היא: בדרך כלל, כן.

התשובה הארוכה: יש לתמלל את הכל על מנת שלא יהיה מקרה בו ההקלטה לא תומללה באופן נאמן למקור ושהמלל יצא מהקשרו או נשמט וישנם דברים שאינם מופיעים בתמלול. עם זאת, ישנם מקרים יוצאים מן הכלל שבאמת נשמעת שיחה לא רלוונטית לנושא ובגלל שאנו רוצים לחסוך ממך עלויות מיותרות ולבית משפט לבזבז את זמנו יש לנו פתרונות לכך. לדוגמא, ניתן בעזרת התייעצות עם עו"ד לכתוב בתמלול מה הדקות שתומללו, ואיזה חלקים הושמטו ומאיזו סיבה.

בהחלט, ניתן לשפר את איכות ההקלטה בעזרת תוכנות ניקוי רעשים ושיפור קול. שירות זה זמין אצלינו, ואנו שמחים לספק אותו במידת הצורך.

בממוצע זה יוצא כעמוד לדקה עד שתי דקות של הקלטה. כמובן תמיד יש מקרים יוצאים מן הכלל, לדוגמא: כאשר יש שתי דוברים שמדברים באותו הזמן באותה ההקלטה.

מאמרים שעשויים לעניין אותך

האזנה לשפות בנויות

במאמר זה אסקור מספר שפות בנויות – תופעה תרבותית מרתקת. כבר בתחילת המאמר ברצוני לציין שיש דברים בשפות שניתן לחוות לא על ידי ניתוח רציונלי

קרא עוד »
תרגום כתבי הגנה וכתבי תביעה

תרגום כתבי הגנה וכתבי תביעה

תרגום כתבי הגנה וכתבי תביעה הוא בעל משמעות רבה במערכת המשפט בישראל. ישראל היא מדינה עם אוכלוסייה מגוונת וחברה רב-לשונית, לכן חשוב מאוד שהתרגומים יהיו

קרא עוד »
הטמעת כתוביות

הטמעת כתוביות | כיצד זה מתבצע

אנחנו חיים בעולם וויזואלי, עולם בו התכנים שאנו מייצרים אינם מתחילים ונגמרים אך ורק בכתיבת מסמכים. כיום תוכן מתקיים כאשר החברות השונות מבקשות לייצר סרטונים.

קרא עוד »