תפריט

תרגום תקנונים

בעולם הגלובלי של היום, יחידים, ממשלות ועסקים רבים, מרחיבים את טווח ההשפעה שלהם אל מעבר לגבולות מדינותיהם. עקב כך תרגום התקנונים הפך לשירות הכרחי. התקנות מנהלות היבטים שונים של חיינו, החל ממסחר והגירה ועד לבטיחות מוצרים ושמירה על איכות הסביבה.


תרגום מדויק של תקנות אלה הוא חיוני כדי להבטיח ציות והבנה של החוקים, למזעור סיכונים משפטיים ולהקלה על שיתוף פעולה בינלאומי. התקנות מנהלות היבטים שונים של חיינו, החל ממסחר והגירה ועד לבטיחות מוצרים ושמירה על איכות הסביבה.

זקוקים להצעת מחיר? השאירו פרטים בטופס פשוט זה, ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם:

 

חברות רב-לאומיות צריכות אחידות בחוקי החברה שלהן, כדי להבטיח שהם פועלים בצורה חוקית ובתיאום בכל המדינות שבהן הן פועלות. לדוגמה, חברת בנייה רב-לאומית שתפעיל אתר בנייה במדינות שונות צריכה להבטיח שכל העובדים שלה, מכל המדינות, יודעים את החוקים והנהלים הספציפיים של האתר.


חברות מקומיות שעבדות עם עובדים ממדינות שונות צריכות גם לוודא שכל העובדים שלהן מבינים את החוקים והנהלים הרלוונטיים. לדוגמה, חברת ייצור ישראלית שעובדת עם עובדים סינים צריכה להבטיח שכל העובדים יודעים את החוקים והנהלים הישראליים בתחום הבטיחות בעבודה.

הוותיקים בתחום
מעל 34 שנות ניסיון

צוות עשיר הכולל
עשרות מתרגמים וכותבים

כל תוכן עובר
בקרת איכות ע"י מומחים

מובילים את התחום
בארץ מאז 1987

תרגום ויצירת תוכן בכל השפות - השאירו לנו פרטים ונציג יחזור אליכם:

מבין לקוחותינו תמצאו את:

תוכן עניינים

הצורך בתרגום תקנונים

 

ישנן מספר סיבות לכך שתרגום תקנונים הוא חשוב. ראשית, הוא מאפשר לעסקים, יחידים וממשלות לפעול בצורה יעילה מעבר לגבולות הלאומיים שלהם. שנית, הוא עוזר להבטיח ציות לחוקים והוראות. שלישית, הוא מסייע להגן על זכויותיהם של אנשים.
תרגום תקנונים הוא תהליך קריטי המסייע למנוע בעיות משפטיות חמורות. הוא מאפשר לעסקים, יחידים וממשלות לפעול בצורה יעילה מעבר לגבולות הלאומיים שלהם, להבטיח ציות לחוקים והוראות ולגן על זכויותיהם של אנשים. תרגום תקנונים הוא תהליך מורכב הדורש הבנה מעמיקה של השפות המקורית והיעד, כמו גם של המשפט והתרבות של המדינות המעורבות. תרגום לקוי של תקנה יכול להוביל לתוצאות חמורות, כגון:

  • אי ציות לחוקים. אם חברה אינה מבינה את החוקים החלים עליה, היא עלולה לעבור עליהם.
  • סכסוכים משפטיים. אם חברה פועלת בניגוד לחוק, היא עלולה להיות מעורבת בסכסוך משפטי.
  • פגיעה בזכויות אדם. אם תקנה אינה מתרגמת כראוי, היא עלולה לפגוע בזכויותיהם של אנשים.

 

דוגמאות לתרגומים לקויים של תקנונים

 

כאשר תרגום תקנון אינו מדויק, זה יכול להוביל לתוצאות חמורות. לדוגמה, בשנת 2011, הטיוטה של דרום קוריאה להסכם סחר חופשי עם האיחוד האירופי הכילה כל כך הרבה שגיאות תרגום שנאלצה להשהות אותה פעמיים. אחת הטעויות הייתה בהגדרת המונח "קניין רוחני", שתורגם כ"נכסים בלתי מוחשיים". לכך עשויה להיות השפעה משמעותית על ההסכם, שכן הוא יכול היה לאפשר לדרום קוריאה להגביל יבוא של סחורות ושירותים מסוימים המוגנים בזכויות קניין רוחני.


בשנת 2006, חברת נפט אמריקאית, Occidental Petroleum, הגישה תביעה לבוררות בפני המרכז הבינלאומי ליישוב סכסוכי השקעות. ממשלת אקוודור תפסה את אחד מהאינטרסים של אוקסידנטל ביערות הגשם באמזונס, ואוקסידנטל ביקשה פיצוי. עם זאת, בשל תרגומים משפטיים לקויים של הפסיקה האקוודורית, הפיצויים שנפסקו לאוקסידנטל הוגדלו ב-40%. הסיבה לכך היא שהתרגומים הסתירו את העובדה שממשלת אקוודור הפרה הסכם קודם עם אוקסידנטל.


הגרסה הספרדית של אתר HealthCare.gov ספגה ביקורת על התרגומים הגרועים שלה. לדוגמה, הביטוי "מנדט אינדיבידואלי" תורגם כ"חובה אינדיבידואלית", שיכול להתפרש כ"חובה אינדיבידואלית". זה יכול היה לגרום לכמה משתמשים דוברי ספרדית להאמין שהם נדרשים לביטוח בריאות, גם אם הם לא זכאים לכך.


בשנת 2014 הוציאה ממשלת סין תקנה חדשה על יבוא מוצרי מזון. עם זאת, התרגום לאנגלית של התקנה היה כה גרוע עד שקשה היה להבין אותו. הדבר הוביל לבלבול ואי ודאות בקרב היבואנים, וחלק ממוצרי המזון נדחו בטעות בגבול.

 

טיפים ואסטרטגיות לתרגום תקנונים מדויק

 

על מנת להבטיח תרגום תקנון מדויק, מומלץ לפעול לפי העצות והאסטרטגיות הבאות:

  • עבדו עם מתרגמים משפטיים מוסמכים. מתרגמים משפטיים מוסמכים הם בעלי הידע והניסיון הדרושים לתרגם תקנות בצורה מדויקת.
  • הקפידו על עקביות בטרמינולוגיה ובעיצוב. עקביות תעזור למנוע בלבול וטעויות.
  • שקול את ההקשר התרבותי בעת תרגום. הקשר התרבותי יכול להשפיע על המשמעות של מושגים משפטיים.
  • בצע הגהה קפדנית ובקרת איכות. הגהה ובקרת איכות יסייעו לזהות ולתקן שגיאות.
  • הקפידו על עקביות בטרמינולוגיה ובעיצוב.

 

בעולם שבו התקנונים מעצבים אינטראקציות בינלאומיות, הדיוק של התרגום הופך להיות בעל חשיבות עליונה. תרגום רגולציה מדויק אינו רק שירות; זה הכרח. עסקים, יחידים וממשלות כאחד חייבים לתעדף תרגום מדויק כדי לנווט בהצלחה את המורכבות של הנוף המשפטי הגלובלי. בכך הם יכולים למנוע טעויות יקרות, להפחית סיכונים משפטיים ולקדם שיתוף פעולה בינלאומי יעיל.

 

שירותי תרגום תקנונים

מחפש תרגומים מדויקים ואמינים לתקנון שלכם? צוות המתרגמים המשפטיים המיומן שלנו מתמחה במתן שירותים מהמעלה הראשונה. תוך הקפדה על פרטים וביצוע תהליך של בקרת איכות, התקנונים שלכם יתורגמו בצורה מדויקת ונאמנה למקור. לקבלת שירות התקשרו אלינו עכשיו למספר 077-3435395, או שלחו לנו מייל sales@eby.co.il .

תרגום תקנונים

מאמרים שעשויים לעניין אותך

האזנה לשפות בנויות

במאמר זה אסקור מספר שפות בנויות – תופעה תרבותית מרתקת. כבר בתחילת המאמר ברצוני לציין שיש דברים בשפות שניתן לחוות לא על ידי ניתוח רציונלי

קרא עוד »
תרגום כתבי הגנה וכתבי תביעה

תרגום כתבי הגנה וכתבי תביעה

תרגום כתבי הגנה וכתבי תביעה הוא בעל משמעות רבה במערכת המשפט בישראל. ישראל היא מדינה עם אוכלוסייה מגוונת וחברה רב-לשונית, לכן חשוב מאוד שהתרגומים יהיו

קרא עוד »
הטמעת כתוביות

הטמעת כתוביות | כיצד זה מתבצע

אנחנו חיים בעולם וויזואלי, עולם בו התכנים שאנו מייצרים אינם מתחילים ונגמרים אך ורק בכתיבת מסמכים. כיום תוכן מתקיים כאשר החברות השונות מבקשות לייצר סרטונים.

קרא עוד »