תפריט

תמלול מוצלח

על פניו נראה כי עבודת התמלול קלה ופשוטה, אך למעשה כדי לבצע אותה בצורה הטובה ביותר נדרשת השקעה בזמן, ויכולות ריכוז, דיוק וירידה לפרטים. הקושי נובע מכך שאדם מסוגל לומר מספר גדול של מילים וביטויים בתוך כמה שניות בודדות. כמו כן, יש משמעויות נלוות לטון הדיבור, לצורת ההגייה ולרעשי הרקע. עבודת תמלול 

הקלטה באורך של שעתיים, במקרה הטוב, כשמדובר בהקלטה ברורה ובשפת האם של המתמלל, תצריך כמה שעות.

זקוקים להצעת מחיר? השאירו פרטים בטופס פשוט זה, ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם:

אך במרבית המקרים זהו אינו המקרה, וההקלטה שבידי הלקוח היא באיכות ירודה עם רעשי רקע ודיבור לא ברור, שמקשים על ההבנה. לעיתים הדבר נובע ממבטאי דיבור שונים, משילוב של שפות זרות בשפת הדיבור ומקול חלש שנובע מדיבור לכיוון המרוחק מהמקלט. במקרים כאלה, תמלול הקלטה באורך שעתיים עלול לקחת עשרות שעות, בהן המתמלל יצטרך להקשיב שוב ושוב להקלטה כדי לפענח את הנאמר.

שירותי תמלול מקצועיים

עבודת המתמלל היא בראש ובראשונה לכתוב את הנאמר בהקלטת הקול בדיוק המרבי כמיטב יכולתו ובהתאם ליכולת ההבנה והפיענוח שלו. החומרים המוקלטים עשויים להיות רגישים ובעלי השפעה ישירה על אורח החיים של הלקוחות האוחזים בהם, ועל החלטת בית המשפט.

הצלחה

 

מתמלל מקצועי צריך להיות אדם סבלני, קפדן ובלתי מתפשר. מתמלל מקצועי יודע שכאשר הוא נתקל בקשיים בהבנת חלקים מסוימים בהקלטה, מומלץ להניח להם לכמה שעות או ליום ואז לחזור אליהם בראש רענן ולנסות להבין שוב את הנאמר (תוך התחשבות בתאריך ההגשה שסוכם).

מקצוענות המתמלל מתבטאת בכך שהמתמלל יעשה כל שנדרש כדי שהתמלול יהיה מדויק ואותנטי. תמלול ברמה גבוהה וללא דופי יעורר שביעות רצון מצד הלקוח ויעצים את המוניטין של המתמלל.

בקרת איכות

דבר נוסף אשר מבטיח שהתמלול יהיה מקצועי הוא ביצוע בקרת איכות. בתום עבודת התמלול מומלץ לבצע בקרת איכות קפדנית על ידי מבקר שאף הוא איש מקצוע, לפני העברתו ללקוח. באחריות המבקר לבדוק אם ההקלטה תומללה במלואה ולא הושמטו ממנה חלקים; לבצע בדיקת דגימה של דיוק ונאמנות למקור בין התמליל להקלטה המקורית, ולבצע הגהה, כלומר, לוודא שאין שגיאות כתיב או הקלדה בטקסט וכדומה.

במקרים בהם ההקלטה אינה באיכות טובה על המבקר לבדוק בעצמו את החלקים שאינם מובנים או לפעול בשביל לשפר את איכות השמע, למשל, על ידי תוכנות מקצועיות וכדומה.

תמלול הקלטות מקצועי

pixabay

הסיכון בתמלול חובבני

לקוח שמחליט להשתמש בשירותי תמלול חובבניים ולא מקצועיים מסתכן באפשרות שיפסיד במשפט, הדבר יכול לנבוע מהשמטת מידע מהתמלול או מתמלול שאינו מדויק, דבר שעשוי להוביל למשל לפיענוח משמעות הפוכה מן הנאמר בהקלטה.

מסיבה זו ומהסיבות המתוארות לעיל נובעת החשיבות הרבה של תמלול ברמה גבוהה. ניתן לומר, אם כן, שכדי להשיג תמלול מקצועי נדרשים ניהול נכון, תמלול מדויק ובקרת איכות קפדנית.

 

תמלול בחברת ביירון

ביירון היא חברה מנוסה בתחומה שמציעה שירותי תמלול מקצועיים הכוללים שלב של בקרת איכות קפדנית לתוצר. החברה עושה שימוש במיטב הטכנולוגיות המתקדמות הקיימות בשוק לשיפור איכות קול בהן תוכנות שמנקות, מגבירות או מאטות אותו. בזכות כך ובזכות כל המתואר לעיל החברה מצליחה להוציא את המקסימום מכל תמלול בצורה מדוייקת ובלתי מתפשרת.

במידה וחוויתם חוויה מוצלחת או כושלת בעבודת תמלול שביצעתם נשמח אם תגיבו כאן על כך.

כמו כן, חברת ביירון מספקת שירותי ייעוץ חינמי בנוגע לתמלולים.

לפרטים לחצו כאן.

 

רוצים שיחה אחד על אחד עם מומחה תוכן מחברת ביירון?

השאירו פרטים בטופס לתיאום שיחה: