תפריט

תמלול מוצלח

 

שומעים הקלטה מעלים על הכתב, כל תוכנה וכל ילד יכול לבצע עבודה שכזו… על פניו נראה כי עבודת התמלול קלה ופשוטה, אך למעשה כדי לבצע אותה בצורה הטובה ביותר נדרשת השקעה גדולה בזמן, יכולות ריכוז, דיוק, ירידה לפרטים ובקרת איכות.

זקוקים להצעת מחיר? השאירו פרטים ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם:

אדם מסוגל לומר מספר גדול של מילים וביטויים בתוך שניות בודדות. כמו כן, יש משמעויות נלוות לטון הדיבור, לצורת ההגייה ולעתים אף לרעשי הרקע. ההבדל בין תמלול חובבני/תמלול מכונה לבין תמלול אנושי ומקצועי ניכר בהחלט. בין בהקלטות איכותיות וברורות, ובין בהקלטות סתר או מרובות משתתפים.

עבודת תמלול הקלטה באורך של שעתיים, כשמדובר בהקלטה ברורה ובשפת האם של המתמלל, תצריך עבודה של מספר שעות. אך במרבית המקרים זהו אינו המקרה, וההקלטה שבידי הלקוח היא באיכות ירודה עם רעשי רקע ודיבור לא ברור, שמקשים על ההבנה. לעיתים הדבר נובע ממבטאי דיבור שונים, משילוב של שפות זרות בשפת הדיבור ומקול חלש שנובע מדיבור לכיוון המרוחק מהמקלט. לפעתים המקלט מוסתר על גופו של אחד הנוכחים או בתוך תיק. במקרים כאלה, תמלול הקלטה באורך שעתיים עלול לקחת עשרות שעות, בהן המתמלל יצטרך להקשיב שוב ושוב להקלטה כדי לפענח את הנאמר.

 

הסיכון שבתמלול חובבני

לקוח שמחליט להשתמש בשירותי תמלול חובבניים ולא מקצועיים מסתכן באפשרות שיפסיד במשפט, הדבר יכול לנבוע מהשמטת מידע מהתמלול או מתמלול שאינו מדויק, דבר שעשוי להוביל למשל לפיענוח משמעות הפוכה מן הנאמר בהקלטה. מסיבה זו ומהסיבות המתוארות לעיל נובעת החשיבות הרבה של תמלול ברמה גבוהה. כדי להשיג תמלול מקצועי נדרשים ניהול נכון, תמלול מדויק ובקרת איכות קפדנית.

 

שרותי תמלול מקצועיים

עבודת המתמלל היא בראש ובראשונה לכתוב את הנאמר בהקלטת הקול בדיוק המרבי כמיטב יכולתו ובהתאם ליכולת ההבנה והפיענוח שלו. החומרים המוקלטים עשויים להיות רגישים ובעלי השפעה ישירה על החיים של הלקוחות, ועל החלטת בית המשפט. מתמלל מקצועי צריך להיות אדם סבלני, קפדן ובלתי מתפשר. מתמלל מקצועי יודע שכאשר הוא נתקל בקשיים בהבנת חלקים מסוימים בהקלטה, מומלץ להניח להם לכמה שעות או ליום ואז לחזור אליהם בראש רענן ולנסות להבין שוב את הנאמר (תוך התחשבות בתאריך ההגשה שסוכם).

מקצוענות המתמלל מתבטאת בכך שהמתמלל יעשה כל שנדרש כדי שהתמלול יהיה מדויק ואותנטי. תמלול ברמה גבוהה וללא דופי יעורר שביעות רצון מצד הלקוח ויעצים את המוניטין של המתמלל.

 

בקרת איכות

דבר נוסף אשר מבטיח שהתמלול יהיה מקצועי הוא ביצוע בקרת איכות. בתום עבודת התמלול מומלץ לבצע בקרת איכות קפדנית על ידי מבקר שאף הוא איש מקצוע, לפני העברתו ללקוח. באחריות המבקר לבדוק אם ההקלטה תומללה במלואה ולא הושמטו ממנה חלקים; לבצע בדיקת דגימה של דיוק ונאמנות למקור בין התמליל להקלטה המקורית, ולבצע הגהה, כלומר, לוודא שאין שגיאות כתיב או הקלדה בטקסט וכדומה.

במקרים בהם ההקלטה אינה באיכות טובה על המבקר לבדוק בעצמו את החלקים שאינם מובנים או לפעול בשביל לשפר את איכות השמע, למשל, על ידי תוכנות מקצועיות שמאיטות את מהירות ההקלטה, מנקות רעשים מגבירות את השמע, וכדומה.

 

תמלול בחברת ביירון

ביירון היא חברה מנוסה בתחומה שמציעה שירותי תמלול מקצועיים הכוללים שלב של בקרת איכות קפדנית לתוצר. החברה עושה שימוש במיטב הטכנולוגיות המתקדמות הקיימות בשוק לשיפור איכות קול בהן תוכנות שמנקות, מגבירות או מאטות אותו. בזכות כך ובזכות כל המתואר לעיל החברה מצליחה להוציא את המקסימום מכל תמלול בצורה מדויקת ובלתי מתפשרת.

במידה וחוויתם חוויה מוצלחת או כושלת בעבודת תמלול שביצעתם נשמח אם תגיבו כאן על כך.

כמו כן, חברת ביירון מספקת שירותי ייעוץ חינמי בנוגע לתמלולים.

לפרטים לחצו כאן.