תפריט

איך לבטל את סרגל התרגום בדפדפן כרום?

[quote] רובנו יודעים כי התרגום האוטומטי של גוגל רחוק מלהיות אידיאלי. עם זאת, הוא בהחלט שימושי בכדי להבין בצורה מאוד כללית על מה דף אינטרנט מסוים מדבר. אלו היודעים להשתמש בתרגום זה בחוכמה, מגלים כי דפים בשפות שרובנו לא מכירים  (כגון: יפנית, סינית, הינדי, שבדית, בולגרית, דנית, אוקראינית וקרואטית) פתאום נהפכות למובנות. למרות הפוטנציאל האדיר של סרגל הכלים של גוגל, המותקן אוטומטית בדפדפן הכרום, לעזור לגולשים. חלקנו מוצאים אותו מעיק. דבר זה נובע מכך שהוא "קופץ" גם במקרים שאנו לא ממש זקוקים לו. בביירון בלוג כתבנו מספר פוסטים על תרגום מכונה (תרגום גוגל לשפת החיות, כיצד עולם התרגום התגייס למען נפגעי רעידת האדמה בהאיטי, צנזור קללות בתרגום בטלפון הנייד של גוגל, ועל כיצד הטלפון של גוגל יתרגם בעתיד טקסטים). בפוסט זה נסביר כיצד להיפטר מסרגל התרגום של גוגל, וכן כיצד לאפשר לו להופיע רק במקרים שאנו באמת זקוקים לו.

האפשרויות שכולם מכירים

סרגל הכלים מאפשר לבחור את השפה ולהחליט אם לתרגם את הדף. בצד שמאל יש "אפשרויות" בהן ניתן לבקש שגוגל לעולם לא יתרגם שפה זו או דף אינטרנט זה. זוהי דרך מהירה וחינמית (אך לא תמיד מדויקת) בשביל לבצע תרגום אתרים.

זקוקים לשירותי תרגום מקצועיים? השאירו פרטים ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם:

סרגל תרגום גוגל

כיצד להיפטר אחת ולתמיד מסרגל התרגום בכרום

אם הדפדפן שלכם מותקן בעברית אז בצד שמאל של השדה בו כותבים את כתובת האינטרנט, תראו כפתור עם סמל של מפתח שוודי. לחצו על סמל זה, בחרו ב"אפשרויות", ולאחר מכן ב"שיפוץ כללי", ותראו את המסך הבא:

להיפטר מסרגל הכלים של גוגל

בכדי להיפטר מסרגל הכלים, כל מה שעליכם לעשות, זה להוריד את ה V מהשורה בה רשום: "הצעה לתרגם דפים שאינם בשפה שאני מכיר". פעולה זו תבטל לחלוטין את סרגל התרגום הקופצני.

אם אתם מעוניינים בפיתרון יותר עדין, תוכלו לשקול שסרגל זה יופיע רק לשפות שאתם לא מכירים.

כיצד לגרום לסרגל התרגום של גוגל להופיע רק לשפות מסוימות בכרום

באותו מסך של "שיפוץ כללי" יש כפתור "שנה את הגדרות הגופן והשפה" אחת הכותרת "תוכן". לחצו על כפתור זה ותראו את המסך הבא:

להיפטר מתרגום גוגל בכרום

בחרו בלשונית "שפות", והוסיפו את השפות שאתם מבינים. באופן זה, סרגל הכלים לא יופיע בשביל השפות שברשימה.

קישורים מומלצים: תרגום מסמכים , תרגום לאנגלית