תפריט

מ-Duolingo ועד Babbel: השוואה מקיפה של 5 אפליקציות ללימוד שפות

הודות לפיתוחן של אפליקציות ללימוד שפות, לימוד שפה חדשה הפך לנגיש ונוח מתמיד. בין אם יש לך תוכניות נסיעה לחו"ל, עבודה הדורשת לימוד שפה, או במידה שברצונך להעשיר את חייך האישיים, אפליקציות אלו יכלו לספק לך מגוון קורסים ללימוד או שיפור כישורי השפה שלך. במאמר זה, נחקור חמש אפליקציות ללימוד שפה בעלות הדירוג הגבוהה ביותר: Duolingo, Rosetta Stone, Babbel, Memrise ו- Drops. על מנת שתוכל לבחור ביותר קלות נשווה ונתעמק במגוון תכונות, יתרונות וחסרונות של כל אפליקציה, וכך נוכל לעזור לך לקבל החלטה מושכלת לקראת מסע לימוד השפה שלך.

שימו לב: רוב אפליקציות אלו מלמדות מהשפה האנגלית uלא מעברית.

זקוקים להצעת מחיר? השאירו פרטים בטופס פשוט זה, ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם:

ilgmyzin-Xe21OFRpqvk-unsplash

Duolingo

Duolingo היא אפליקציה פופולרית ללימוד שפות המציעה קורסים ביותר מ-40 שפות, הפופולריים שבהם הם אנגלית, ספרדית, צרפתית, גרמנית, איטלקית והולנדית. הגישה המגוונת של האפליקציה הופכת את חווית לימוד השפה חדשה למהנה ומרתקת. השיעורים של Duolingo מתמקדים באוצר מילים ומושגי דקדוק שקל לתלמידים מתחילים לתפוס. לדוגמה, שיעורים מובנים המתחילים בביטויים בסיסיים ומציגים בהדרגה מושגים מורכבים יותר. תכונות נוספות של האפליקציה כוללות למידה מותאמת אישית וזיהוי דיבור. Duolingo מציעה גרסה חינמית, כמו כן גרסה הכוללת מנוי בתשלום שמספק תכונות נוספות למשל למידה ללא פרסומות וגישה לא מקוונת. בעוד שמשתמשים מסוימים מתחו ביקורת על האפליקציה על כך שאינה מספקת מספיק תרגול דיבור והקשבה ועל כך שהיא ממוקדת מדי בתרגילי תרגום, Duolingo עודנה אפליקציה בשימוש נרחב אשר נחשבת יעילה ללימוד שפות. אפליקציה זו נחשבת יעילה במיוחד עבור אלה המחפשים להשיג מיומנויות שיחה בסיסיות בשפה חדשה.

Babbel

Babbel היא אפליקציה ללימוד שפות המציעה קורסים ב-14 שפות שונות המתמקדות במיומנויות שיחה מעשיות הרלוונטיות לחיי היומיום. טכנולוגיית זיהוי הדיבור של האפליקציה עוזרת למשתמשים לשפר את ההגייה שלהם, וביקורות מותאמות אישית מתמקדות באזורים שבהם המשתמש זקוק לתרגול הרב ביותר. Babbel מספקת שירות המבוסס על מנוי המעניק למשתמשים גישה לתכונות נוספות כגון הפעלות שיעורים חיים ויכולת להוריד שיעורים לשימוש לא מקוון. בעוד שבבל נחשבת פחות מקיפה בהוראת דקדוק בהשוואה לאפליקציות אחרות ללימוד שפות, הדגש של האפליקציה על מיומנויות שיחה מעשיות הופכת אותה לבחירה מצוינת למתחילים.

marc-olivier-jodoin-NqOInJ-ttqM-unsplash

Rosetta Stone

Rosetta Stone היא אפליקציה יחסית ידועה ללימוד שפות המציעה קורסים בלמעלה מ-25 שפות ומשתמשת בשיטת המעודדת חשיפה טבעית לשפה כדי לעזור למשתמשים ללמוד את שפה חדשה. התכונות של האפליקציה כוללות טכנולוגיית זיהוי דיבור המסייעת למשתמשים לתרגל את ההגייה שלהם, כמו גם תכונה אינטראקטיבית של TruAccent המספקת משוב בזמן אמת על ההגייה. תוכנת הלמידה המסתגלת של האפליקציה מתאימה את השיעורים לרמת המיומנות של המשתמש, ומבטיחה שהשיעורים יהיו מאתגרים אך לא עמוסים מידי. בעוד שהיתרונות העיקריים של Rosetta Stone הם ההתמקדות שלה השתלבות בשפה ובגישתה הטבעית ללימוד שפה, אפליקציה זו נחשבת ליחסית יקרה בהשוואה לאפליקציות אחרות ללימוד שפות. חלק מהמשתמשים גם מתחו ביקורת על האפליקציה על חוסר הדגש שלה על דקדוק ועל הצורך בחיבור לאינטרנט על מנת לגשת לתוכן האפליקציה. עם זאת, יש לקחת בחשבון את התכונות האינטראקטיביות שלה, השיעורים המותאמים אישית והדגש על מיומנויות דיבור והקשבה לפני ששוקלים שימוש באפליקציה והרשמה למנוי. אם כן, Rosetta Stone היא בחירה מצוינת עבור אלה שרוצים ללמוד שפה חדשה באמצעות שיחה טבעית וטכניקות למידה סוחפות, אך הם צריכים להיות מודעים למגבלותיה לגבי דקדוק ולקחת בחשבון את העלות הנוספת בהשוואה לאפליקציות אחרות ללימוד שפה.

Memrise

Memrise היא אפליקציה ללימוד שפה המשתמשת בסביבת אפליקציה המדמה אפליקצית משחק על מנת להפוך את הלמידה למהנה ומרתקת. עם קורסים בלמעלה מ-20 שפות, האפליקציה מציעה מגוון פעילויות דמויות משחק, כולל שאלות רב-ברירה, אתגרי הקלדה ותרגילי האזנה. מערכת החזרה על חומרי הלימוד המרווחת של Memrise עוזרת למשתמשים לשמור על מה שלמדו בצורה יעילה יותר. בנוסף, האפליקציה מציעה שיעורי וידאו ואודיו מדוברים בשפת אם על מנת לתרגל מיומנויות האזנה ודיבור. עם זאת, חלק מהמשתמשים מתחו ביקורת על Memrise על חוסר הדגש שלה על דקדוק, ועל כך שלגרסה החינמית יש תכונות מוגבלות. למרות הביקורות הללו, Memrise היא בחירה מצוינת עבור לומדי שפה המחפשים דרך אינטראקטיבית ומרתקת לתרגל את כישוריהם.

Drops

Drops היא אפליקציה ללימוד שפה ממוקדת אוצר מילים המשתמשת בגישות חזותיות ומשחקיות כדי לעזור למשתמשים לרכוש מילים חדשות. עם קורסים זמינים ביותר מ-40 שפות, האפליקציה מציגה איורים צבעוניים ואסוציאציות מילים כדי להקל על לימוד אוצר מילים. Drops משתמשת במערכת חזרות מרווחת וכוללות הגיית אודיו על ידי דוברי שפת אם, מה שמקל על המשתמשים לשמור על מה שלמדו. הממשק הפשוט והידידותי של האפליקציה מאפשר ניווט קל ורכישה מהירה של אוצר מילים. עם זאת, חלק מהלומדים עשויים למצוא את הדגש של האפליקציה על אוצר המילים חסר בדקדוק רחב יותר ובמבנה משפטים. יתרה מכך, הגרסה החינמית של האפליקציה מאפשרת רק חמש דקות לימוד ביום, מה שאולי לא יתאים למי שמחפש לימוד שפה אינטנסיבי יותר. עם זאת, Drops היא אופציה מצוינת למי שרוצה להרחיב את אוצר המילים שלהם בצורה מהנה ואינטראקטיבית.

alexander-grey-8lnbXtxFGZw-unsplash

לנוחיותך, סיכמתי את הנתונים בטבלה הבאה, על מנת להראות לך סיכום המסביר כיצד באים לידי ביטוי קריטריונים שונים בכל אפליקציה ללימוד שפות:

קריטריונים Duolingo Babbel Rosetta Stone Memrise Drops
בחירת שפה 40+ שפות 14 שפות 25+ שפות 20+ שפות 40+ שפות
מבנה הקורס שיעורים מובנים, 100+ מיומנויות שונות בשפה המלומדת קורסים מובנים, המורכבים מ-4 רמות לכל שפה שיעורים מובנים, ותוכנית לימודים יסודית קורסים שנוצרו על ידי משתמשים, ותכנים מגוונים שיעורים מהירים וממוקדים
שיטת הוראה גישה דמויית משחק, ותרגילים אינטראקטיביים שיעורים אינטראקטיביים,  המורכבים מתרחישים מהחיים האמיתיים שיטה מבוססת חשיפה טבעית לשפה שילוב של סביבה דמויית משחק ושיטות מסורתיות שילוב של למידה חזותית, ולמידה אינטראקטיבית
תכונות אינטראקטיביות דיבור, הקשבה, כתיבה דיבור, כתיבה דיבור, הגייה חידוני אוצר מילים, חזרה מרווחת אודיו ורמזים חזותיים 
התאמה אישית התאמה אישית מוגבלת, ותוכנת למידה מסתגלת למידה מותאמת אישית, ומעקב התקדמות למידה מסתגלת, ותוכנת זיהוי דיבור למידה מותאמת אישית, חזרה מרווחת על חומרי הלימוד התקדמות למידה קבועה
גישה ללא אינטרנט לשיעורים זמין חלקית זמין עבור קורסים מסוימים מוגבל לנייד זמין עבור חלק מהתוכן מוגבל לתכנים מסוימים
חינם/ מנוי חינם עם אפשרות בתשלום מנוי בתשלום עם ניסיון יקר, מבוסס מנוי חינם עם אפשרות בתשלום חינם עם אפשרות בתשלום

 

לסיכום, לחמש אפליקציות לימוד השפה המושוואות במאמר זה יש לכל אחת את היתרונות והחולשות שלהן, מה שהופך אותן למתאימות לסוגים שונים של לומדים. לדוגמה, איש עסקים עסוק עשוי להפיק תועלת מפגישות הביקורת המותאמות אישית של Babbel וממפגשי הדרכה חיים, אליהם ניתן לגשת במצב לא מקוון. לעומת זאת סטודנט עני עשוי להעריך את הגרסה החינמית של Duolingo או Drops, המציעות תכונות מוגבלות אך עדיין יעילות ללימוד שפה. מי שמעריך חשיפה טבעית לשפה עשוי להעדיף את Rosetta Stone, בעוד שמי שרוצה להתמקד ברכישת אוצר מילים בצורה מהנה ומשחקית עשוי למצוא את Drops מתאים יותר. בסך הכל, לכל אפליקציה יש תכונות ייחודיות שיכולות לתת מענה ללומדי השפות השונות, בהתאם לצרכים ולהעדפות שלהם.