תפריט

צריכים תמלול מקצועי עבור תוכן מוקלט? יש לנו את הפתרון

תמלול מקצועי ייתן לכם מענה למגוון רחב של צרכים כמו: תמלול הרצאות, תמלול דיונים בבית המשפט, תמלול הקלטות שונות וכו'. המשותף לכל התמלולים בנושאים השונים הוא שעל כולם להיות נאמנים למקור ברמת הדיוק הגבוהה ביותר. פעולת התמלול נותנת לכם מענה במקרים בהם אתם שותפים לפגישה חשובה, בנושא מעט מורכב ואתם מעוניינים מצד אחד להיות נוכחים בדיון וקשובים, ומצד שני אתם מבקשים לתעד את הדברים על מנת לשבת עם הנתונים מאוחר יותר ולהסיק מסקנות, לגבש דעה ואולי אף לבצע סיכום של הפגישה לצורך הגעה לפגישה נוספת מוכנים.

תמלול מקצועי – דרכי הפעולה

תהליך התמלול המקצועי כולל מספר שלבים חשובים בדרך לקבלת התוצאה המדויקת המיוחלת:

זקוקים להצעת מחיר? השאירו פרטים בטופס פשוט זה, ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם:
  • ראשית, יש לשלוח לחברת התמלול את ההקלטה אותה יש לתמלל, לאחר מכן נציג החברה ייצור קשר עם הלקוח על מנת לשאול שאלות ולקבל פרטים מנחים נוספים אודות התמלול.
  • לאחר שמיעת ההקלטה וקיום השיחה עם הלקוח ניתן יהיה להבין את מהות העבודה, לדאוג להצעת מחיר מפורטת, שתועבר ללקוח לאישור.
  • חברת התמלול תידרש לתמלל את ההקלטה בצורה מדויקת ונאמנה למקור בכדי למנוע מצב בו צד כזה או אחר יביע ספקות לגבי אמינות התמלול, הדבר חיוני במיוחד כשמדובר על דיונים בבית המשפט.
  • לחברה המתמללת את ההקלטה טכניקות שונות לזיהוי הדוברים בהקלטות והאבחנה בניהם.
  • בתום העבודה יועבר ללקוח התמלול לעיון ובדיקה, במידה ויתגלו בעיות תיתן חברת התמלול מענה לכל דבר בצורה המקצועית ביותר.
  • כשמדובר בדיונים בבתי משפט, ובמידה ויהיה צורך בכך ויועבר זימון מסודר מטעם בית המשפט, יגיע נציג חברת התמלול למתן עדות אודות התמלול שבוצע.

סוגי תמלולים שונים

כפי שצוין קודם לכן קיימים מספר תמלולים עיקריים אותם נדרשת חברה העוסקת בתמלול לבצע עבור הלקוחות, להלן פרוט קצר אודות סוגי התמלולים השונים.

תמלול הרצאה

סטודנטים רבים נוהגים להקליט הרצאות לימודיות באוניברסיטה לצורך שינון החומר בשלב מאוחר יותר. את ההקלטה הם מעבירים למתמלל מקצועי שיכתוב עבורם את הדברים, מכיוון שרבים זוכרים טוב יותר חומר שהם קוראים מאשר חומר שהם שומעים.

תמלול דיונים בבתי משפט

התמלול של דיונים בבית המשפט הפך כמעט לסטנדרט מכיוון שהוא גורם לכך שהדברים יהיו שקופים יותר גם לאחר הדיון, דבר המסייע בהכנה טובה יותר לדיון הבא בתיק. תמלול זה חייב להיות נאמן ככל האפשר למקור על מנת לשמר את אותה שקיפות ואמינות שמתבקשת במסגרות משפטיות. חשוב לציין ששופטים רבים תומכים בהקלטה ותמלול של דיונים משפטיים ומאפשרים זאת תחת פיקוחם כמעט בכל דיון.

תמלול ראיונות

ראיונות רבים מהווים נדבך מכרטיס הביקור של אדם הנחשב מומחה בתחום כזה או אחר. אי לכך, מרואיינים רבים מבקשים לתמלל את הראיון בו השתתפו על מנת שיוכלו בהזדמנויות שונות לדלות ציטוטים וחומרים שונים מתוך הדברים שאמרו.

תמלול ישיבות מועצות ורשויות מקומיות

דוגמא נוספת להקלטות חשובות שמתבצעות ועוברות תמלול לאחר מכן הן ישיבות של רשויות מקומיות ועיריות. מדובר בישיבות מרובות משתתפים, דנים בהן לעיתים בנושאים רבים וכמות הפרטים הנזקרת לחלל החדר גדולה מידי בכדי שניתן יהיה לזכור הכל. לפיכך, משתתפים רבים בישיבות אלה מקליטים את הישיבה ומתמללים אותה לאחר מכן, כדי שיוכלו ללמוד את החומר היטב לקראת הדיונים הבאים באותם הנושאים. מדובר בכלי עבודה חשוב לכל פוליטיקאי ובעיקר עבור הפוליטיקאי המתחיל.

לסיכום

תמלול מקצועי הנו כלי חשוב במקרים רבים ומגוונים בהם קיים ענין להבין בצורה מדויקת, לאחר מעשה, את הדברים שנאמרו. ניתן למצא את שירותי התמלול המקצועיים בתחומי המשפט, העסקים, הרשויות המקומיות, האוניברסיטאות ועוד, בכל חברה העוסקת בכך.