תפריט

מפגע סביבתי והפתרון של ביירון – ציוד הדרכה אלחוטי

מדריכי קבוצות מטיילים ותיירים נדרשים להשתמש במערכות הגברת קול ולרוב בוחרים במערכות הזולות יותר. אולם מערכות הגברה אלו, שמחירן נע בין 300 ל- 500 ש"ח, מהוות מפגע סביבתי ולמעשה השימוש בהן מנוגד לחוק למניעת מפגעים, התשכ"א – 1961. החוק קובע כי: "לא יגרום אדם לרעש חזק או בלתי סביר, מכל מקור שהוא, אם הוא מפריע, או עשוי להפריע, לאדם המצוי בקרבת מקום או לעוברים ושבים", אולם מערכות אלו יוצרות רעש שאינו סביר (לדוגמא, עוצמת הקול של מכשירים אלו היא 80 דציבל למרחק של 30 מטר, עוצמת קול הזהה לזו הנשמעת על סף כביש סואן).

אך זו אינה הבעיה היחידה בשימוש במערכות מסוג זה ונציין כאן שתי בעיות נוספות. הראשונה היא איכות הקול שאינה מאפשרת למשתתפי הקבוצה להבין את דברי המדריכים באופן ברור. בעיה זו בולטת במיוחד כאשר, לדוגמא, ישנה יותר מקבוצה אחת באתר תיירות מסויים. בעייה זו שכיחה שכן באתרים רבים נמצאות מספר קבוצות במקביל, וכאשר המדריכים משתמשים במערכות הגברת הקול הזולות התוצאה היא שדבריהם נשמעים בכל רחבי המקום, עולים זה על זה וחוויית הטיול של משתתפי הקבוצות השונות נפגמת.

זקוקים להצעת מחיר? השאירו פרטים ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם:

הבעיה השניה היא שעוצמת הקול של מערכות אלו מביאה לכך שכל אלו הנמצאים בקרבת מקום נאלצים לשמוע גם הם את דברי המדריכים. בין אם האתר הוא מקום מקודש או אתר תפילה ובין אם מדובר באזורים בהם מתגוררים אנשים, עוצמת הקול המיוצרת על ידי מערכות אלו מפריעה לשלוות כל הסובבים.

חברת ביירון שמחה להציע פתרון המשלב ציוד איכותי ושירות מקצועי העונה על כל הבעיות המתעוררות משימוש במערכות הגברת הקול הזולות – מערכת הדרכה אלחוטית. מערכת ההדרכה האלחוטית אותה מציעה חברת ביירון מאפשרת תקשורת נטולת הפרעות ובאיכות אופטימלית בין המדריך למשתתפים וכך מקלה על עבודת צוות ההדרכה ומסייעת לספק למטיילים חווית טיול נעימה ומהנה, תוך כדי שמירה על הסביבה ושלוות אלו המתגוררים במסלולי הטיולים השונים.

wireless guiding systems

עלות מערכת הדרכה האלחוטית אותה מציעה חברת ביירון שווה לכל נפש ומהווה פתרון מקצועי, אמין וידידותי למשתמשים ולסביבה.  המערכת מורכבת ממשדר עם מיקרופון צווארי או מדונה בהם משתמשים המדריכים, ומקלטים עם אוזניות המחולקים למשתתפים בקבוצה. המערכת ההדרכה האלחוטית תומכת בעבודה במקביל של עד שישה עשר ערוצי שידור, דבר המאפשר למספר קבוצות לקבל הדרכות במקביל. יתרון נוסף של מערכת ההדרכה האלחוטית הוא שרדיוס הקליטה של המכשירים הוא בטווח של כ-70 מטר, המאפשר למשתתפים לשמוע את המדריכים גם ממרחק גדול.

לאחר בדיקה של חברות מובילות בישראל, לשכת מארגני תיירות נכנסת בחרה בחברת ביירון בתור חברה שתספק ציוד הדרכה אלחוטי לכל חברה באיגוד שתהיה מעוניינת בכך.